Çalışma Saatleri: Pazartesi – Cumartesi 09:00-18:00

OP. DR EROL HAVUZ

Dr Erol Havuz, 1970 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğretim eğitimini Van’da bitirdikten sonra 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini kazandı. Bir yıl sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi.

Üniversite sınavına hazırlanarak Ankara  Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı ve Ankara Tıp Fakültesini dereceyle tamamlandı. Tıp Fakültesi  bitiminde Tıpta uzmanlık Sınavı (TUS)`nda Türkiye 24. olarak başarı kazanmıştır.  1994’de 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz kliniğinde asistan olarak göreve başladı. Uzmanlık eğitimini yıllarında  “The United States Medical Licensing Examination” (USMLE) olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri Tıp Lisanslarını yüksek derece ile geçti. 

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonrası mecburi hizmetini 1999-2002 yılları arasında Fatsa Devlet Hastanesi’nde yaptı. 2003 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Teksas Houston!da gözlemci olarak bulundu.

2003 yılında Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak başladı. 2004 yılında 5 ay süre ile Gazi Üniversitesi Göz Kliniğinde  vitreoretinal cerrahi eğitim gördükten sonra aynı yıl  yılında Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesinde vitreoretinal cerrahi birimini kurarak ilk kez bir devlet hastanesinde bu cerrahi yapılmaya başlanmıştır. 2009-2014 yıllarında Özel Eksen Göz Merkezinde, 2014-2018 yıllarında ise Samsun Medicana Hastanesinde çalıştı.

2018 Ağustos ayından itibaren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır.Başta  The Institute of Ocular Microsurgery (IMO) Barcelona olmak üzere Almanya, Viyana, Floranssa ve Lizbon’da akıllı mercekler, vitreoretinal cerrahi ve  sarı nokta hastalığı ile eğitimlar almıştır.

2020 yılından sonra göz çevresi  gençleştirme ve estetiği ile eğitimlerini tamamlamıştır.